SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Blacky
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 07, 2012 10:05 pm
Kontakt:

SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Post autor: Blacky » pt cze 08, 2012 11:01 am

Witam,
planuję rodzinny wakacyjny objazd po naszym pięknym Południu Polski, chcieliśmy zacząć właśnie od Szklarskiej Poręby, spędzić tu może dwie noce, zobaczyć najważniejsze atrakcje, odpocząć od trudów podróży (z Trójmiasta), ale...
czytając te różne posty na temat pobytu w Szklarskiej Porębie, samych noclegów, właścicieli pokoi, pensjonatów itd. zaczynam się zastanawiać, czy nie odpuścić sobie tego kurortu, nigdy nie byłam w Szklarskiej, ale słyszałam dużo (zwłaszcza relacje w Trójce mnie zachęcały, chociaż wiem że oni głównie to zimą tam bywają:) i wydawało mi się to atrakcyjne miejsce na styku Gór Izerskich i Karkonoszy.. ale czytając te informację przestraszyłam się, czy aby przypadkiem nie zacznę moich wakacji od nieprzyjemnych sytuacji, typu niemiły właściciel, obsługa itd. Może nie warto do takich znanych kurortów jeździć tylko gdzieś na uboczu?

Ale ogólnie polecacie Szklarską czy nie? :) Warto tam jechać?

Jeszcze jedno pytanie: czy naprawdę większość pensjonatów ma tak późno rozpoczynające się doby hotelowe (od 14:00)? Musimy jechać nocą z racji małego dziecka i jak będziemy w Szklarskiej około 9 rano to i tak nie mamy się gdzie odświeżyć czy przespać (kierowca). Jak Wy sobie radzicie z tym problemem?

Blacky
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 07, 2012 10:05 pm
Kontakt:

Re: SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Post autor: Blacky » pt cze 08, 2012 11:09 am

aha
przepraszam że nie dopisałam :)

Czy w ogóle istnieje możliwość noclegu do 35 zł/ osobę? w przyzwoitych warunkach?
Dodam tylko, że co prawda będzie nas dużo (7 dorosłych w różnym wieku 19-50, + dziecko) ale mogę ręczyć za wszystkich uczestników, jesteśmy porządnymi, kulturalnymi, niepalącymi turystami :)

Swoją drogą, przerażają mnie opowieści właścicieli, jak giną im ręczniki i czajniki, masakra jakaś. Faktycznie ciężko mieć potem zaufanie do klienta. Tacy ludzie burzą dobry wizerunek nas - turystów, ale mam nadzieję, że dobrych ludzi i pobytów, po których zamiast bałaganu i rozbitych luster, zostają pozytywne wspomnienia, jest mimo wszystko więcej! :mrgreen:

pozdrowienia dla wszystkich miłych i uczciwych właścicieli pokoi i pensjonatów! :)

Rudi

Re: SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Post autor: Rudi » sob cze 09, 2012 7:44 am

Szklarska Porebe znam tylko z pobytow zimowych.
Od 8 Lat tam przebywamy ( 4 osobowa rodzina)
w Ostatnich dwoch latach Grupa sie zwieksza da 28 osob.
Nie spotkalem sie z Chamstwem czesto opisywanem na Forum.
Jezeli by tak bylo, to bysmy od lat nie spedzali w Szklarskiej zimowego pobytu.
Jezeli chodzi o ceny, to oreintuje sie tylko na Okres sylwestrowo-swiateczna. (Drozsze)
Polecam Szklarska i zycze udanych ferii.

Blacky
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 07, 2012 10:05 pm
Kontakt:

Re: SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Post autor: Blacky » sob cze 16, 2012 9:35 am

Dzięki,
zaryzykuję i spróbuję odwiedzić Szklarską Latem, nie omieszkam podzielić się swoimi spostrzeżeniami po powrocie :)

lawenda
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 17, 2011 2:10 pm
Kontakt:

Re: SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Post autor: lawenda » pn cze 18, 2012 8:09 am

Polecam Pensjonat PALOMA w Czerniawie (Świeradów Zdrój) przemili właściciele, czysto, miło, domowa atmosfera, kozie mleko i ser własnego wyrobu. Do dyspozycji gości duży ogród, grill murowany, w domu pokoje z łazienkami, w pełni wyposażona kuchnia. Jednym słowem jest wszystko czego potrzeba. Tam naprawdę można wypocząć i "naładować akumulatory" :) Jeździmy tam ze znajomymi kilka razy w roku latem i zimą i zawsze czujemy się jak u rodziny. Cena za osobę 35 zł -za dzieci mniej(tak przynajmniej było latem zeszłego roku) :)

mariopawel201
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 08, 2012 5:17 am
Kontakt:

Re: SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Post autor: mariopawel201 » śr sie 08, 2012 5:19 am

też się wybieram wkrótce do Szklarskiej, mam nadzieję, że się nie zawiodę:)

MagiczneMiejsca
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 14, 2012 6:40 am
Kontakt:

Re: SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Post autor: MagiczneMiejsca » wt sie 14, 2012 6:46 am

mnie kusi wypad jesienny, muszą być przepiękne widoki, był ktoś z Was jesienią tam?

Pobyty.pl

Re: SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Post autor: Pobyty.pl » ndz sie 19, 2012 3:27 pm

Szklarska Poręba jest warta odwiedzenia o każdej porze roku. Trudno się tu nudzić, można odpocząć według własnego uznania. Jest co zjeść i gdzie pójść. Zarówno po mieście jak i w góry. Noclegi dostępne w różnych cenach także apartamenty, pokoje, bezpieczna rezerwacja online.

Vicky
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 06, 2012 10:58 pm
Kontakt:

Re: SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Post autor: Vicky » sob paź 06, 2012 11:02 pm

Dokładnie. Jechać naprawdę warto. Natomiast noclegów w Szklarskiej Porębie jest do wyboru cała masa. To nie problem znaleźć coś dla siebie. Nie każda doba hotelowa zaczyna się przecież o 14:00 i zapewne z właścicielami można się również jakoś porozumieć. ;)

Monitka
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 22, 2012 6:22 am
Kontakt:

Re: SZKLARSKA PORĘBA - czy warto?

Post autor: Monitka » śr paź 24, 2012 6:44 pm

Jaki sprzęt natomiast polecacie na wybranie się do was o tej porze roku? Myślimy nad wypadem albo do większego miasta, albo właśnie do Szlarskiej Poręby, jednak nigdy nie byliśmy jesienią w górach.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości