20 lecie działalności Kosmos Mega Sound System 1-3 MAJA 2014

kosmos
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 28, 2011 8:37 am
Kontakt:

20 lecie działalności Kosmos Mega Sound System 1-3 MAJA 2014

Post autor: kosmos » czw kwie 24, 2014 5:46 am

Pierwsza impreza odbyła się 23 kwietnia 1994 r. w nieistniejącym klubie „Kaczęta” w Szklarskiej Porębie (dzisiejszy Hotel „Kryształ”). Na przestrzeni 20 lat Kosmos Mega Sound System zorganizował lub uczestniczył w blisko 500 imprezach, na których rozbrzmiewała przede wszystkim muzyka reggae, dub i ska. Dj Jasiek uczestniczył w największych reggae festiwalach w Polsce: Ostródzie, Bielawie, Gliwicach, Wrocławiu. W Szklarskiej Porębie zorganizował mnóstwo koncertów zapraszając gwiazdy większego i mniejszego formatu nie tylko ze świata reggae. Uczestniczył w lokalnych imprezach takich jak „Weekend z Adrenaliną”, „Festiwal Bike Action”, „Majowy Zawrót Głowy”, „Moksialki”. Współtworzył imprezy tematyczne np. „Beach Party”, „Agro Party”, „Halloween Party”, które odbywały się w klubie Jazgot.

1 maja 2014 r.
Godz. 18.00
Rodzinny Park Rozrywki Esplanada
Wstęp dla przyjaciół wolny


KOKOPELLI SOUND SYSTEM

Pochodząca ekipa ze Szklarskiej Poręby rozpoczęła swoje występy w 2007 r. Sound system tworzą bracia Selekta Brat oraz Młody B. Na ich imprezach prezentowana jest wybuchowa mieszanka muzyki Reggae, Dancehall, Hip-Hop grana zarówno z winyli jak i płyt CD.

BLIZNA TERROR SOUND SYSTEM


To 3 osobowa grupa znajomych pochodząca z Pieńska, którzy kryjąc się po tą nazwą próbują zaistnieć w polskim i nie tylko reggae show-biznesie. Licząc na duży zarobek w branży, grają tak mało imprez jak tylko możliwe, ale za to każdą jedną celebrują jak święto. Objeżdżając małe miejscowości w Łużycach, zahaczają czasem o większe festiwale Czech czy Niemiec, szerząc wszem i wobec kulturę Rastafari zapisaną na czarnych, zakurzonych nośnikach winylowych. Ich znakiem rozpoznawczym są długie dready oraz trójkolorowe ciuchy okraszone antybabilońskimi naszywkami. Skład ekipy to: Daddy Blizna (ojciec założyciel i spiritus movens, taniec, rzadziej śpiew), Wiktor (selekcja, kolekcja, miła aparycja, relacje z publiką), Kris (selekcja, elektronika).

JOSE POPITA

Jeden z najdłużej działających didżejów w Kotlinie Jeleniogórskiej, Tomasz Tyszko, na co dzień związany m.in. z festiwalem Bike Action Szklarska Poręba.

Po występie na scenie Esplanady, zapraszamy na afterparty do Klubu Jazgot.

2 maja 2014 r.
Godz. 21.00
Klub Jazgot
Wstęp 10 złKUBA 1200
Od 2004 roku realizator koncertów dla Papriki Korps, założyciel EastWestRockers. Zajmuje się także organizowaniem koncertów i reprezentowaniem wokalistów EWR, oraz wydawaniem płyt. Koordynował produkcje płyt Ciężkie Czasy i Jedyna Broń, współpracował blisko z Pionearem przy produkcji płyty Polski Ogień.
W wytwórni Karrot Kommando odpowiada m.in. za koncerty zagranicznych artystów, dzięki jego staraniom do Polski przyjechali m.in. Promoe, YT, Daddy Freddy, Ill Inspecta i Pionear, Million Stylez. Pracuje jako dźwiękowiec Papriki Korps, Ragany, Juniora Stressa, jako realizator pracował na koncertach i festiwalach w ponad 30 krajach.

Jako jeden z niewielu selektorów występował praktycznie ze wszystkimi artystami reggae i dancehall w kraju, brał udział w niezliczonej ilości imprez, festiwali i kilku prestiżowych pojedynkach selektorów. Jego selekcja to miks najnowszego jamajskiego dancehall i reggae, amerykańskich brzmień hip hop i r'n'b i duża ilość ekskluzywnego materiału, premierowych wydawnictw i dubplates od czołówki polskich, europejskich i jamajskich artystów.

CHEEBA

Wokalista, dj. W latach 1999-2004 aktywny w Opolu na niezliczonych imprezach jungle i reggae na których udzielał się jako MC. Zakłada pierwszy dolnośląski skład drum’n'bass "Tru Kru", z którym zaczyna promować muzykę drum`n`bass w Polsce w zupełnie nowym stylu - jako soundsystem. Wciąż poszukując jamajskiej wibracji w muzyce klubowej spotyka Playamana, bielskiego dj`a i promotora , który zakłada ragga junglowy skład "Respecta". Cheeba zostaje tam stałym mc i po zdobyciu uznania w muzycznym środowisku i wydaniu pierwszego mixtape, "Respecta" wraz z Dj. Mono i Kwazzarem zaczynają pojawiać się na największych halowych imprezach i festiwalach w Polsce. W końcu "Respecta" podsumowuje działalność wydając w 2012 płytę : "Respecta Sounds"

Około roku 2004 spotyka Kubę 1200 wraz z Grizzleem i Jah Laptopem przyjmują nazwę East West Rockers i zaczyna pojawiać się na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Po dołączeniu do składu Ras Luty w 2005 r. ekipa wydaje pierwszy studyjny krążek pt. "Cięzkie czasy".W ciągu kilku lat Eastwest Rockers stał się jednym z najpopularniejszych polskich zespołów łączących jamajskie gatunki muzyczne. Obecnie po wydaniu trzech dobrze przyjętych płyt ekipa zawiesiła działalność koncertową na rok.

DJ SIWY & D-RUM ORCHESTRA
Od zawsze związany z Kosmos Mega Sound System. Na co dzień rezydent we wrocławskich klubach m.in. Kalamburze.

3 maja 2014 r.
Godz. 21.00
Klub Jazgot
Wstęp 15 zł

JOINT VENTURE SOUND SYSTEM


To pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce 25 lat temu w Zgorzelcu i była jedną z pierwszych tego typu w Polsce. Kładli podwaliny sceny sound systemowej w Polsce ale mimo upływu czasu wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. Zgodnie z hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu – DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I wciąż przemierza scenę w uniformie księdza, a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju.

JVSS prezentuje radykalne brzmienia muzyki roots: reggae, elektro dub, nowoczesna muzyka etniczna, rasta jungle & dubstep. Nie usłyszysz tu przesłodzonych melodii ani tekstów. Ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszeć można w trakcie występów innych polskich sound systemów. Jest tu miejsce dla unikalnych wersji specjalnych i niepublikowanych dubplate’ów, efektów własnej twórczości remixerskiej Activatora Mario Dziurexa i jego Studia As One oraz innych muzycznych smakołyków zachęcających do tańca i walki o lepsze jutro.
Activator to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem Kapela Ze Wsi Warszawa, pracował na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi polskiej sceny reggae i nie tylko. Na wielu płytach można usłyszeć jego remixy, wliczając w to między innymi wydawnictwa Adriana Sherwooda, Rootsmana czy Zion Train. W 2003 roku wytwórnia Home Appliance wydała jego kompilację Activator Mario Dziurex - „Remixy”, licencjonowaną potem na rynek francuski. Studio As One odpowiedzialne jest również za mastering m.in. wydawnictw Zion Train czy Dubterror. W JVSS Activator pełni funkcję dub mastera – wykorzystuje na żywo umiejętność posługiwania się efektami oraz dba o czyste i ekstremalne brzmienie całości sound systemu.
DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym. Od ponad 5 lat pracuje również w Programie 4 Polskiego Radia „Czwórka”, gdzie prowadzi cotygodniowy program z muzyką korzeni „Strefa Dread”. W ramach tego programu od początku 2011 roku Joint Venture Sound System prezentował się comiesięcznie na żywo. Jest promotorem reggae i muzyki etnicznej, pracując m.in. dla Ostróda Reggae Festival.
Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub Out Of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”.
Na przestrzeni lat JVSS zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą (Francja, Wlk. Brytania, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja) i przeżyli wiele ciekawych przygód.

PAIHIVO

Zespół Paihivo powstał w Zgorzelcu pod koniec 2001 roku. Pomysł powstania kapeli urodził się po rozpadzie zgorzeleckiej formacji reggae "Regalizacja", w której z obecnego składu "Paihivo" grało dwoje reggaowców. Założycielem kapeli był gitarzysta "Regalizacji" Leszek Sinikowski.

W 2003 roku formacja "Paihivo" zarejestrowała swój pierwszy materiał i wydała własnym sumptem krążek "Odległe miejsca". W tym czasie zespół zagrał kilkanaście małych koncertów w kraju a w między czasie trwały prace nad nowym materiałem. Niestety na początku 2004 roku od kapeli odszedł perkusista Piotr Olczyk a jego miejsce zajął drumer Michał Bartczak z formacji "Cyfrowa Obora". W tym samym czasie do "Paihivo" dołączył klawiszowiec Michał Węgrzyn i gitarzysta Adam Fitas. Po kilku miesiącach wspólnego muzykowania powstał drugi krążek "Opowieść". Płytę wydano nieoficjalnie własnym skromnym nakładem. Do roku 2006 zespół zagrał wiele koncertów.

Na początku 2006 roku formacja zgorzeleckich reggaeowców zarejestrowała swój trzeci materiał. Niestety płyta pod nazwą "Jesteśmy" nie została oficjalnie wydana, krążek ten został nie odpłatnie rozdany zainteresowanym na koncertach "Paihivo". W tym samym okresie basista Darek Kondratowicz został zmuszony do wyjazdu z kraju a na czas nieobecności Darka zastąpił go Marcin Żurawek . Pod koniec marca 2006 roku od zespołu odeszły trzy osoby, Michał Bartczak, Karolina Balasow i Adam Fitas. Sprawy osobiste zmusiły Ich do zakończenia współpracy z "Paihivo" a do kapeli dołączyli Marko Helbig , Przemek Rykiert, Marcin Sochacki, Maciek Węgrzyn, Marcin Fic i realizator Jacek Kadłubicki.

W lipcu 2009 roku formacja nagrała czwarty krążek "Posłuchaj" . Płyta ta to pierwsze oficjalne wydawnictwo "Paihivo". Krążek ukazał się na początku 2010 roku.

W kolejnych latach do kapeli dołączyli Ola i Patrycja (chórki) a także Krzychu (bas), Karol (puzon) i Arek (saksofon). 15.02.2013 nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys ukazała się kolejna płyta "Diferent Stajl".


HINZKA AMBASADA SOUND SYSTEM

To kolektyw dj’ski ze Zgorzelca z 20 letnią tradycją muzyczną .W skład grupy wchodzą Ostry-H, Dr Hipno i Richie Rich. Od wielu lat skutecznie prezentują muzykę klubową, Groovy Jazz, Lounge, Funky, Drum&Bass.
Załączniki
plak.jpg

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości