Pobyt w Sklarskiej Porębie i ...

johanhanzel
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 04, 2013 11:16 am
Kontakt:

Pobyt w Sklarskiej Porębie i ...

Post autor: johanhanzel » wt cze 04, 2013 3:24 pm

Pod koniec maja 2013 roku miałem możność wybrać się na wczasy do Szklarskiej Poręby.
Znam to turystyczne miasteczko jeszcze z czasów, kiedy jako młody człowiek mieszkałem w Jeleniej Górze. Dużo sie tu zmieniło na lepsze, ale jak ktoś, kto przyjechał z Niemiec ( mieszkam tam już ponad ćwierć wieku) pewne niewygody jak również dla mnie nienormalności, rzuciły sie w oczy.
Przyjechałem, wcześniej annonsowany, do pensjonatu „Rezydencja Pod Szczytami” i ten wybór okazał sie trafiony w dziesiątke. Sam pensjonat ładnie położny w zacisznym zakątku Szklarskiej Poręby z miłą i dobrą obsługą, nie pozostawiał nic do życzenie. Sam gospodarz, pasjonat a może wizjoner, myśli tylko o zwiekszaniu atrakcyjności swego pensjonatu.
Jest tam duży plac zabaw dla dzieci a i dla doroslych sprowadził orginalnego MIG-a (samolot odrzutowy z demobilu), po przeciwnej stronie pensjonatu wzmocnił zbocze i planuje tam wybudować basen!!!.
Sam pensjonat leży blisko byłej huty szkła kryształowego „Julia”, drogi na szczyt Szrenicy, wodospadu „Kamieńczyk i w sumie okolo 20 minut drogi ( idąc w doł) od centrum Szklarskej.

I, no właśnie, przyjechałem samochodem osobowym, którym ledwo dojechałem pod pensjonat.
Tak złej drogi już od dawna nie widziałem, dziury tak głębokie, że myślałem, że nie dojadę (jechałem wieczorem, kiedy był już zmrok).
Gospodarz, Pan Korneć powiedział mi, że mogłem dojechać od drugiej strony, gdzie droga jest trochę lepsza, ale ja jechalem wedlug samochodowej nawigacji. Pozniej obejżałem tą druga stronę na piechotę, nie była wiele lepsza. To pierwsze, co ze złych stron rzuciło mi się w oczy.

Drugim był duży plakat umieszczony na budynku po lewej stronie, w centrum Szklarskiej Poręby, idac główną ulicą w doł i mijając Restaurację „Polonia”. Ten plakat zachęca turystow ale przede wszystkim Mieszkańcow Szklarskiej do inwestowania w Karpaczu, w „apartamentowce” pod Snieżka. Podane sa telefony, banki i konta. Gdy o nim rozmawiałem z mieszkańcami to albo o nim nic nie wiedzieli i mówili, że to niemożliwe, że taki istnieje albo Ci co go widzieli, mówili że to okropne, że coś takiego tam jest.
Bo jak to ma sie do tego lokalnego patriotyzmu???
Na moje pytanie: jak ma sie ten plakat do inwestowania w Szklarską Porębę i do tych dróg, odpowiadali co niektorzy: zobaczy pan, jak pan będzie wracał do domu w kierunku na Świeradów Zdrój i rzeczywiscie zobaczyłem (tą samą drogą przyjechałem, ale chyba dojazd i wyjazd trochę sie rożnił).
To dopiero były dziury, nawet przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h a przed „Zakrętem Śmierci” do 30 km/h myślałem że, wyjade bez kół co najmniej.

Panie Burmistrzu Szklarskiej Poręby, kto jest za to odpowiedzialny? A może Pan Starosta lub Wojewoda?
Bo na całym świecie, gdzie sa takie warunki turystyczne (całoroczne!!!) jakie ma Szklarska Poręba, inwestuje sie we własne drogi a nie promuje się inne okolice, niewatpliwie rownież atrakcyjne jak Szklarska Poręba.
Do pensjonatu „Rezydencja Pod Szczytami” napewno się jeszcze wybiorę i mam nadzieję, że nie będę zmuszony wymieniać mego osobowego auta na terenowe.
Życzę wszystkim Mieszkańcom Szklarskiej Poręby, żeby była coraz bardziej atrakcyjna turystycznie, bo przecież niewiele jest u Was innej pracy poza turystyką. :)
johanhanzel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości