Stoki Szklarska Poręba totalna klapa

berni72
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 7:24 am
Kontakt:

Stoki Szklarska Poręba totalna klapa

Post autor: berni72 » śr sty 18, 2012 11:20 pm

Jak wiadomo polskie stoki są zazwyczaj słabo przygotowane i przyjeżdźając do Szklarskiej Poręby miałem nadzieję że będę mile zaskoczony. Sześcioosobowa kanapa jest okej, przewiezie na samą górę dużą ilość ludzi którzy muszą się zmieścić na dwóch trasach. Trasy nie są jakieś szerokie by pomieścić taką ilość ludzi,a jeszcze po czterech godzinach są tak zryte że po środku jest prawie sam lód po bokach same muldy i gąszcz ludzi którzy obijają się o siebie. Co chwile ktoś leży bo odbił się od kogoś lub poleciał na muldzie. Ostatnio śniegu popadało ale ratraki to tylko przygładzają zamiast ubić żeby ziemia, kamienie i korzenie nie wyłaziły na wierzch. Hala Szrenicka jest chyba najmniej zryta bo ma prawie 200m szerokości to nie jest ciasno na stoku chociaż krótko bo 650mdługości. Najlepsze jest to że są dwa wyciągi równoległe i jadąc prawym czyli wyciągiem "G" jest strzałka nakazująca wysiadanie z orczyka w prawo, następnie jadąc na dół nie możemy zjechać do tego samego orczyka tylko trasa się urywa, są siatki i żeby wjechać spowrotem na góre na wyciąg G lub F musimy lawirować między jadącymi już pod górę. Musimy przejechać między ludźmi jadącymi na trzech orczykach bo oprócz dwóch orczyków oznaczonych jako F i G , jest jeszcze trzeci równoległy dla ludzi z hotelu który znajduje się na Hali Szrenickiej. Sam widziałem jak klijent chcąc przedostać się na drugą stronę trzech wyciągów walnął w jadącego gościa na orczyku. Mam nawet filmik jak już leżą na dowód. Hotel na Hali Szrenickiej można coś zjeść jest trochę w remoncie podłoga w dwóch salach jest nowa, jakby panele wchodząc z baru na nową podłogę w ciągu pół godziny kiedy jadłem z córką obiad upadło 7 osób szkoda że nie nagrałem jak co chwile ktoś leży a ludzie się uśmiechają i cieszą, że to nie oni. Jadąc na dół trasą LOLOBRYGIDA czyli oznaczoną na jednych mapkach jako niebieska na stoku jako czerwona trasa nr 2,koło 15 godziny z dzieckiem które nie jest wytrawnym narciarzem, to było dla dziecka droga przez mękę muldy, korzenie, lód i tłum ludzi, co chwila ktoś padał. Droga przez mękę dla dziecka. Dziecko mi powiedziało tato jedzmy do Czech tam jest chociaż równo i niema tyle ludzi. Kiedyś się zraziłem do polskich tras narciarskich, miałem nadzieję że coś się zmieniło. Jednak co z tego, że szybka kanapa 6 osobowa , jak reszta do bani. Parkingi przy wyciągu małe jak bobki kozie na 20 samochodów, a tylko 20 zł za parkowanie na cały dzień. Tylko znależć miejsce w ładą pogodę i jeszcze ferie to graniczy z cudem, kto ma farta ten parkuje. Jedzcie ludzie do Czech dajcie sobie spokój z naszymi zoranymi stokami do Harrachova jest 6 km, do Rokytnice nad Jizerou 10 km od Szklarskiej Poręby drożej o 20-30 zł ale się jeżdzi, a nie ryje twarzą po muldach. Post napisany 17.02.2012 przez Jacek Szydełko

berni72
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 7:24 am
Kontakt:

Re: Stoki Szklarska Poręba totalna klapa

Post autor: berni72 » czw sty 19, 2012 8:08 am

Jacek Szydełko post napisałem 17.01.2012 a nie w 17 lutego 2012

Rudi

Re: Stoki Szklarska Poręba totalna klapa

Post autor: Rudi » czw sty 19, 2012 10:55 am

Czesi napewno lepiej dbaja o Trasy narciarskie, jezeli chodzi o infrastrukture np. lokale przy stokach to szklarska jest o wiele lepsza.
PS. Poczatkujace dziecko w Harrachovie znaczy, albo tatus weznie na plecy, albo dziecku odechce sie nart na zawsze.

lawenda
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 17, 2011 2:10 pm
Kontakt:

Re: Stoki Szklarska Poręba totalna klapa

Post autor: lawenda » czw sty 19, 2012 1:40 pm

Zgadzam się w 100% z barni72. W zeszłym sezonie było dokładnie tak samo, jak opisujesz. :( :( Żeby spokojnie pojeździc, trzeba było byc na stoku o 9 rano i wtedy przez 3 godziny był luz, a i trasa była przygotowana. Po godz.12 - masakra. W tym roku jeszcze nie byłam w Szklarskiej, ale czytając to co opisujesz, chyba się tam nie wybiorę. Tak jak Ty polecam Czechy, Rokytnice w szczególności. Nawet jak parkingi są zawalone, co oznacza że na stokach jest masa ludzi, to po wjeździe na górę nie ma takiego tłoku jak w Szklarskiej. Stoków jest więcej i wszystko się ładnie rozkłada. Poza tym każdy znajdzie coś dla siebie, od początkujących po zaawansowanych. Może i jedzenie nie jest tak dobre jak przy polskich stokach, ale czy to jest najważniejsze? Przecież nie jadę tam po to żeby jeśc, tylko po to żeby jeździc. :)

berni72
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 15, 2012 7:24 am
Kontakt:

Re: Stoki Szklarska Poręba totalna klapa

Post autor: berni72 » wt sty 24, 2012 10:37 pm

Parkingi w Szklarskiej to jakieś wypierdy na parę samochodów po 20 zł za stanie przez cały dzień, chociaż człowiek przyjeżdza na 3,5 godziny. W Rokietnicy przy Hornych Domkach parking P1 jest tylko płatny przy samym wyciągu ale jest najmniejszy oprócz tego są jeszcze trzy P2, P3, P4 bezpłatne. Za karnety w Szklarskiej jest pobierana kałcja 10 zł, wyciągi działają do 16.00 a kasy panie zamykają o 15.45. Trzeba kończyć jazdy dużo wcześniej by odzyskać kałcje za karnet. Wiele osób odchodzi zdziwionych że kasa zamknięta, to chociaż postawili by automat do zwrotu karnetu. Ale to znowu by podniosło koszty.Trasy w Harachowie przyznam nie są dla dzieci za bardzo przyjazne, ale Rokietnica niebieskie tasy do nauki są okej.

lawenda
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 17, 2011 2:10 pm
Kontakt:

Re: Stoki Szklarska Poręba totalna klapa

Post autor: lawenda » śr sty 25, 2012 8:27 am

"Za bilety wielokrotnego użytku - karty magnetyczne zbliżeniowe "Free Hands", pobiera się kaucję zwrotną 10 złotych za każdą kartę. Zwrot kaucji w kasach Sudety Lift oraz w punktach gastromicznych przy dolnej stacji wyciągów na Szrenicę." Taki wpis jest w zakładce "cennik" na stronie internetowej, więc nie przesadzałabym z brakiem możliwości zwrotu karnetu. Poza tym informacja taka jest również na okienku kasowym (przynajmniej była w zeszłym sezonie) :)

waskorr
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 16, 2015 5:41 pm
Kontakt:

Re: Stoki Szklarska Poręba totalna klapa

Post autor: waskorr » wt lip 21, 2015 6:55 am

Wg mnie ten stok jest całkiem przyzwoity

bluepens
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 21, 2015 4:08 pm
Kontakt:

Re: Stoki Szklarska Poręba totalna klapa

Post autor: bluepens » ndz lis 22, 2015 10:40 am

Dlaczego tak uważasz? Czy nie aby tam pracujesz?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość