remonty dróg i kanalizacji

właścicielka ośrodka

remonty dróg i kanalizacji

Post autor: właścicielka ośrodka » ndz lip 19, 2009 8:01 am

witam, w księdze gości rozpoczęło się narzekanie, że remont w Szklarskiej przebiega w złej organizacji - znam osobiście jeden przykład kiedy to remont drogi uniemożliwia dojazd do jednego pensjonatu i goście uciekają. Niedaleko mnie również odbywa się kopanie, co oczywiście wzmaga hałas, ale jeszcze nikt nie narzekał. Ale za to miejsce remontu drogi jest źle oznaczone co wzmaga zagrożenie i na pewno nie ułatwia turystom poruszania się po Szklarskiej. Ostatnio jechałam ul.11 listopada i przeżyłam szok, tam można jeździć jak się jest kaskaderem! Czy znacie Państwo przykłady kiedy to całe zamieszanie z remontami negatywnie wpłynęło na ruch turystyczny?
Czy postulat z jednego wpisu w księdze gości nie powinien być zrealizowany, że w czasie wzmożonego ruchu te kopary mogłyby pracować krócej, a remont nie musi odbywać się na raz wszędzie tylko jakoś logistycznie etapami?
Nie podoba mi się również sposób naprawiania dróg po robieniu kanalizacji przez firmy wykonawcze, czy ktoś tego pilnuje?

wLaścicielka pensjonatu

Re: remonty dróg i kanalizacji

Post autor: wLaścicielka pensjonatu » pn lip 20, 2009 2:13 pm

Trzy miesiące temu rozpoczęły się roboty tuż przed moim domem.Trwały przez cały dzień , a nawet na noc zostawiali sprzęt ( łącznie z wielką ciężarówką). Samo wejście do pensjonatu było bardzo utrudnione ( trzeba było się przeciskać między ciężarówką , a koparką ) , a dojazd był niemożliwy. Nie narzekaliśmy wiedząc , że trzeba to zrobić, ale to co nam pozostawiono przed budynkiem to koszmar. Jak popada mamy bajoro, a dziury są takie żę kwestią czasu jest uszkodzenie przez kogoś zawieszania. Pomimo moich telefonów do
Urzędu Miasta , nic się nie zienia i nie zmieni. Zastanawiam się czy firam ,która prowadziła te roboty miała prawo zostawić coś takiego i dlaczego nasi urzędnicy nie reagują.

właściciel

Re: remonty dróg i kanalizacji

Post autor: właściciel » pn lip 20, 2009 5:08 pm

nie wiem czy czytaliście najnowszy biuletyn urzędu miasta ale chciałem powiedzić wszystkim że jesteśmy NAJLEPSZĄ GMINĄ W POLSCE. To tytuł . Z treści wynika że nie w Polsce a w dolnośląskim ale to szczegół techniczny. Co za różnica Iran czy Irak?
Tak więc nie ma wyjścia. Gościom którzy brodzą w błocie pokazujemy - JESTEŚMY NAJLEPSZĄ GMINĄ W POLSCE.
Gościom którzy byli rok temu i czytali o parku dinozaurów pokazujemy - JESTEŚMY NAJLEPSZĄ GMINĄ W POLSCE.
gościom którzy tu przyjeżdżają od 10 lat i pytają czemu tu się nic nie dzieje, czemu tu jest taki syf, pokażmy że JESTEŚMY NAJLEPSZĄ GMINĄ W POLSCE.
Jak ktoś mówi był Pan w Kłodzku, Lądku Zdrój, KARPACZU (to mówią najczęściej) to powiedzmy co z tego że tam jest jak jest skoro to my JESTEŚMY NAJLEPSZĄ GMINĄ W POLSCE.
jak ktoś zapyta o nową kanapę na Szrenicę to proszę nie zabijać gości śmiechem tylko powiedzieć słuchajcie, te kolejki, to marznięcie na wyciągu to wszystko nic przecież my jesteśmy NAJLEPSZĄ GMINĄ W POLCE.
A moje pytanie do autora artykułu i do władz jest takie:
I CO Z TEGO???????????????
Pozdrawiam

Monika

Re: remonty dróg i kanalizacji

Post autor: Monika » wt lip 21, 2009 7:05 am

czytam wpisy na tym forum i coraz bardziej wydaje mi się, że osoby dokonujące tutaj wpisy nie rozumieją, że na FORUM TURYSTYCZNYM porusza się sprawy turystyki, podróży, wakacji i spraw z nimi związanych. zajrzałam tutaj w celu zdobycia informacji o urokliwym miejscu jakim jest Szklarska Poręba a znalazłam antyreklamę tego miasta. może tego kwestie należałoby poruszyć na spotkaniu z władzami miasta, ewentualnie zorganizować mieszkańców i napisać jakieś petycje a przede wszystkim do władz miasta wybierać właściwych ludzi a nie tylko tych samych którzy nic nie robią!

mieszkanka

Re: remonty dróg i kanalizacji

Post autor: mieszkanka » wt lip 21, 2009 11:27 am

Wydaje mi się , że forum służy także do wymiany doświadczeń i do pozyskania rad od innych mieszkańców.
To o czym piszemy nie zawsze jest pochlebne dla naszego miasta, ale my tu żyjemy i to są nasze problemy.

Monika

Re: remonty dróg i kanalizacji

Post autor: Monika » wt lip 21, 2009 12:05 pm

ale to jest forum turystyczne a nie forum mieszkańców a stronka ma chyba zachęcić turystów do przyjazdu do Szklarskiej Poręby a nie ich odstraszeniu....

właścicielka pensjonatu

Re: remonty dróg i kanalizacji

Post autor: właścicielka pensjonatu » wt lip 21, 2009 2:10 pm

To co dotyczy Szklarskiej dotyczy też turystów . Pisze się o faktach,( jakie są drogi, gdzie i kiedy są remonty na głównych ulicach) , a może lepiej milczeć , żeby turysta był nieświadomy i dopiero po przyjeżdzie zobaczył jak jest (wtedy zaczyna się narzekanie ) , a kto tego zawsze wysłuchuje , nie urzędnicy a właściciele ośrodków .To hipokryzja

właścicielka ośrodka

Re: remonty dróg i kanalizacji

Post autor: właścicielka ośrodka » wt lip 21, 2009 5:16 pm

Pani Monika chyba nie zauważyła pytania , które postawiłam na początku - post dotyczył utrudnień w ruchu drogowym i turystycznym spowodowanym remontami. Chodziło o wypowiedzenie się gestorów, czy jest konieczność,aby zwrócić się do Urzędu Miasta z prośbą o skrócenie czasu pracy firmom remontująco- hałasującym, ewentualnie przypilnowanie spraw tam, gdzie wykonawca zostawił po sobie bałagan itp. Turyści narzekają, więc my reagujemy - dlaczego nie na forum turystycznym? Oczywiście na pewno nie jest to reklamą miejscowości, ale czy w całej Polsce jest lepiej i czy Szklarska jest chlubnym wyjątkiem gdzie wszystko idzie idealnie, bo to miejscowość turystyczna? Jak zauważyła Pani w poście wyżej - po co ta cała hipokryzja? Są problemy jak w każdej gminie.

A po to aby zadać to pytanie nie będziemy zaraz zwoływać wszystkich w środku sezonu,po to jest internet aby się za jego pomocą komunikować.

A jeśli Pani ma jakieś pytania odnośnie miejscowości to po co się sugerować nieobiektywnymi opiniami z netu, zamiast zadzwonić do informacji turystycznej, albo zadać je tutaj, chętnie odpowiem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości