wymiana dośdwiadczeń-trudni goście

puchata

Re: wymiana dośdwiadczeń-trudni goście

Post autor: puchata » sob sty 23, 2010 6:38 pm

Witam!!!Jestem turystką i chciałabym powiedzieć że porządni turyści też mają swoje obawy.Tak jak my niektórzy planują swój urlop dokładnie,odkładają kase na wyjazd itp.Wyszukują kwaterę,po rozmowie z właścicielem decydują się na wyjazd , a po przyjeździe okazuje się że jest zupełnie inaczej niż zapewniał właściciel.Zdażyło mi się (na szczęście w Zakopanym)że umawiałam się na pokó z łazienką.Kiedy przyjechałam okazało się że łazienka jest ale na korytarzu.Innym razem pojechałam z rodzinką do kameralnego domu gdzie jest cisz i spokój.Po przyjeździe na miejsce okazało się że to moloch gdzie było pełno pokoi i strasznie dużo hałaśliwych ludzi,a na dodatek nie było ciepłej wody.Chałabym zapewnić właścicieli że turyści jadący hna wypoczynek też mają obawy,czy wszystko będzie tak jak uzgadniali.Właśnie jadę do Szklarskiej Poręby z rodziką i mam nadzieję że się nie zawiedziemy.

zwiedzający

Re: wymiana dośdwiadczeń-trudni goście

Post autor: zwiedzający » pn lip 12, 2010 2:11 am

Witam

Planuję urlop w Szklarskiej we wrześniu i będzie to prawdę mówiąc debiut jeżeli chodzi o tego typu rezerwację (wcześniej albo wczasy zagraniczne albo w różnych zakątkach kraju u zaprzyjaźnionych gospodarzy, dalszej rodziny).
Mam kilka pytań do właścicieli:
- większość rezerwacji odbywa się na zasadzie rezerwacji telefonicznej i wpłacie zadatku. Więc jeżeli telefonicznie dogadam się co do ceny oraz warunków lokalowych np. pokój z łazienką to co będzie moją podstawą do wyegzekwowania owych warunków? Czy po wpłacie na konto zadatku dostaje jakieś potwierdzenie dotyczące oferty którą zarezerwowałem??
- jak wygląda sprawa z nocnymi powrotami do kwatery/ośrodka?? Również zaznaczam że nie mam zamiaru o 3 w nocy wtaczać się do miejsca noclegu niczym sflaczała dętka. Chodzi tu bardziej o np. bardzo późny powrót z Pragi. Czy są obiekty, które działają na zasadzie cisza nocna = zamknięcie na cztery spusty?
- ostatnie pytanie. Czy początek września to jeszcze szczyt wakacyjny czy raczej miejscowość się wyludnia i jest mnie turystów? Pytam bo z jednej strony chciałbym trafić jeszcze na w miarę ciepłe temperatury, a z drugiej nie przepadam za tłumem;)

Pozdrawiam

Właścicielka pensjonatu

Re: wymiana dośdwiadczeń-trudni goście

Post autor: Właścicielka pensjonatu » pn lip 12, 2010 3:10 pm

Większość z nas szanuje bardzo turystę i pracę którą wykonuje.Dbamy o dobre imię i staramy sie aby wszyscy-nasi goście wyjeżdżali od nas zadowoleni z pobytu w mieście,pensjonacie,hotelu i.t.p
Wpłacając zadatek za pobyt /w jakikolwiek sposób/ma Pan potwierdzenie wpłaty na konkretny adres,nazwisko,nazwę domu wypoczynkowego.Jeżeli w tytule wpłaty zaznaczy Pan ,że "zadatek za pobyt x osób w pokoju x-osobowym w terminie xx.xx.xxxx.To jest to juz potwierdzenie dla Pana.Ja osobiście wysyłam jeszcze maila ze szczegółowym opisem zamówionej usługi i wtedy to też jest dokument dla Pan i dla mnie.W moim przypadku sprawdza się to doskonale.
Każdy z moich gości otrzymuje dwa klucze-jeden z nich do drzwi wejściowych i nie interesuję sie o której wychodzi ani wraca.Byleby powroty nie były głośne i nie zakłócały snu innym gościom.
Wrzesień to najpiękniejsza moim zdanie pora roku na włóczęgi po Karkonoszach.Turystów jest rzeczywiście mniej niż w okresie wakacyjnym ale ,Szklarska Poręba jeszcze nie jest wyludniona.Pogoda jak wszędzie nie przewidywalna ale ,wrzesień w Szklarskiej to jest to:)
pozdrawiam

zwiedzjący

Re: wymiana dośdwiadczeń-trudni goście

Post autor: zwiedzjący » sob lip 17, 2010 10:02 am

to niech mi Pani powie czy ma pokoje 2 osobowe z lazienkami i po ile we wrześniu;) jak cos prosze o jakis email informacyjny na muppetshow1982@gazeta.pl
pozdrawiam

właściciel pensjonatu

Re: wymiana dośdwiadczeń-trudni goście

Post autor: właściciel pensjonatu » sob lut 05, 2011 7:14 pm

Po ostatnich, bardzo negatywnych doświadczeniach z gośćmi w moim pensjonacie i ku przestrodze kolejnym - postanowiłem piętnować draństwo, chamstwo i złodziejstwo. Wszystkim kwaterodawcom, bezsilnym wobec tupetu nieuczciwych klientów i ciężko pracującym na swoją markę, polecam:
www.nieuczciwigoscie.pl

jo

Re: wymiana dośdwiadczeń-trudni goście

Post autor: jo » ndz lut 06, 2011 10:36 am

w końcu ktoś się za to bierze! mam nadzieje, ze się portal rozwinie i będzie bat na tych złodziei!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości