Strona 1 z 1

Bezpieczeństwo na stokach

: pn lut 07, 2011 6:25 pm
autor: ka304be
Witam wszystkich.
Na podstawie mojego pobytu w Szklarskiej Porębie mogę powiedzieć, że przygotowanie tras zjazdowych jest beznadziejne. Jak wyglądają trasy narciarskie proszę udać się do Rokytnicy lub Harrachova. Szerokie trasy zjazdowe, bezpieczne, przygotowane dla narciarzy /bez lodu/. Polecam.

Re: Bezpieczeństwo na stokach

: wt lut 08, 2011 1:30 pm
autor: Gość
Inwestycja w wyciąg narciarski nie oznacza totalnej przemiany w super kompleks narciarski , trzeba zmian kadr i zarządzania !Inaczej to będzie dalej głęboka komuna , czyli aby odbębnić swoje osiem godzin , lub inaczej - czy się stoi , czy się leży ...
Smolenia tu trzeba z jego Pershingiem!!!

Re: Bezpieczeństwo na stokach

: wt lut 15, 2011 11:31 am
autor: smutny
Czy oni naśnieżają swoje stoki czy też zdają się na nature. Zima jest jaka jest wszędzie w kraju i zagranicą armaty chądzą aż milo a tu co, wody nie ma czy armatek. A i jeszcze jedno czy faktycznie jest noy łącznik rozwidlenia loli i śnieżynki z halą szrenicką tak jak na nowej mapce skiareny?

Re: Bezpieczeństwo na stokach

: wt sie 01, 2017 6:31 pm
autor: ewelina546
To fajnie, że za granicą mają tak fajnie przygotowane stoki. Ale trzeba pamiętać, że mimo wszystko należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Jeśli ktoś wyjeżdża kilka razy w roku to fajną opcją jest polisa Bezpieczny Powrót. Działa prawie na całym świecie, a koszt niewielki - za rok 252 zł. Ma bardzo szeroki zakres ochrony - także jeśli chodzi o uprawianie sportów typu narciarstwo czy snowboarding. Chroni nawet tych, którzy nie lubią standardowych rozwiązań i jeżdżą poza wyznaczonymi trasami ;) Koszt leczenia za granicą może być spory więc taka polisa to dobra opcja.

Re: Bezpieczeństwo na stokach

: czw sie 17, 2017 9:29 am
autor: karol
Czy przygotowanie tras zalezy tak bardzo od miejscowosci? Generalnie tak, choć wszedzie znajdziemy troche lepiej i troche gorzej przygotowane trasy, trzeba troche poszukać ;P

Re: Bezpieczeństwo na stokach

: pt lut 02, 2018 2:08 pm
autor: ekstra_Angelika
Z tym bezpieczeństwem jest różnie. Wielokrotnie miałam sytuacje, w których o mały włos ktoś by we mnie nie wjechał. Ryzyko jest zawsze. No ale ogólnie mam spore zaufanie do osób, które odpowiadają za porządek na stoku.

Re: Bezpieczeństwo na stokach

: pt lut 23, 2018 12:11 pm
autor: justyna
To że na stokach jest bezpiecznie to niestety jest mit. Ostatnio znalazłam niezły wpis na ten temat: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla- ... na-nartach Może kogoś ten temat zainteresuje. Niestety wiele jest prawdy w tym stwierdzeniu, że wielu narciarzy ale także snowboardzistów wyłącza na stoku myślenie. Gdyby ktoś czasem pomyślał i zastanowił się nad skutkami swojego działania większości wypadków dałoby się uniknąć. Staramy się w okresie zimowym wyjeżdżać chociaż na tydzień w góry i często byłam świadkiem sytuacji bardzo niebezpiecznych. Często mam okazję obserwować narciarzy po kilkunastu grzanych winach i piwach, którzy są bardzo hałaśliwi i wydaje im się, że wszystko wolno. Przepychają się w kolejce na wyciąg, najeźdzają na innych, niespodziewanie się wywracają. Takie sytuacje mogę doprowadzić do sytuacji które będą miały poważne konsekwencje.

Re: Bezpieczeństwo na stokach

: wt lut 27, 2018 8:57 pm
autor: teemo
dlatego na stoki nie powinny wybierać się osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia.

Bezpieczeństwo na stokach

: pt sie 30, 2019 10:19 pm
autor: Lenunmari
Gdy już wróciłem na wieś to tak, było dość widno. Jest to spowodowane przecież światłami odbijającymi się od śniegu ale w lesie było ciemno jak w murzyna. No, a poza tym byłoby widno gdyby nie tony śniegu spadające z nieba. One nijako zakłócają to światło. A padało nadzwyczaj intensywnie.