szklarska po raz pierwszy

kg877

szklarska po raz pierwszy

Post autor: kg877 » pt lip 02, 2010 12:30 pm

wybieram się do szklarskiej po raz pierwszy, przełom lipca/sierpnia, na 6 dni, z dziećmi 10 i 6 lat
gdzie się wybrać, co zobaczyć żeby wyjazd był udany i ciekawy
za wszystkie sugestie z góry serdecznie dziękuję

-

Re: szklarska po raz pierwszy

Post autor: - » ndz lip 04, 2010 9:29 am

Najlepiej będzie gdy udacie się państwo do Biura Informacji Turystycznej , tam otrzymacie wyczerpujące informacje oraz mapki i foldery o miejscach, które są atrakcją .

mieszkanka Szkl.Poręby

Re: szklarska po raz pierwszy

Post autor: mieszkanka Szkl.Poręby » czw lip 08, 2010 7:37 pm

Polecam park Dinozaurów-nowo otwarty,wyjątkowa atrakcja dla dzieci.

Zielona

Re: szklarska po raz pierwszy

Post autor: Zielona » pt lip 09, 2010 8:19 am

ja polecam na wypady z dziećmi Magiczny Szlak Ducha Gór i Szlak Waloński, Wodospad Szklarki i Kamieńczyka, Chybotek i Złoty Widok, Leśną Hutę, Starą Chatę Walońską i Muzeum Ziemi bądź Mineralogiczne. dużą atrakcją może być również park linowy. dzieci ucieszyć może również przejażdżka bryczką czy nauka jazdy konnej. wszystkie informacje i opisy szczegółowe tych miejsc znaleźć tutaj na stronie lub proszę udać się do IT gdzie dostać można bezpłatnie mapki i foldery wszystkich tych miejsc. wiele rodzin z dziećmi wybiera się również do Liberca na baseny (ok. 50 km), a także na Zamek Chojnik w Sobieszowie. jesli starczy czasu to w okolicach Szklarskiej polecam jeszcze Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, Cyrkland i Mini Zoo w Miłkowie, Western City koło Karpacza i Letni Tor Saneczkowy w Karpaczu.
gdyby miała Pani jakieś pytania to proszę pisać na zielona.gesmałpawp.pl

Turysta

Re: szklarska po raz pierwszy

Post autor: Turysta » ndz lip 25, 2010 6:53 am

Witam,

Ja będę w SP drugi raz, ale wcześniej byliśmy zimą, więc generalnie większość czasu na nartach. A teraz chciałbym trochę pozwiedzać.

Informacje przedstawione przez użytkownika o nicku Zielona bardzo przydatne. Teraz tylko jedno zasadnicze pytanie. Czy jest szansa by z SP dojechać do Libarca bez własnego auta? Szukam na necie jakiejś komunikacji,a le nie bardzo mogę znaleść. Miały być przewozy autobusowe realizowane przez ČSAD Jablonec nad Nisou, ale chyba odwołali, tak przynajmniej gdzieś wyczytałem. Pociągi z SP do liberca chyba też nie kursują. Proszę o jakiekolwiek info na ten temat

Zielona

Re: szklarska po raz pierwszy

Post autor: Zielona » pn lip 26, 2010 7:31 am

proszę zajrzeć na ten link

http://www.zubacka.cz/aktualne/20100624 ... 010_pl.pdf

ewentualnie zawsze można dogadać się z innymi zainteresowanymi i po negocjacji ceny wynająć bus z kierowcą.

mamciak

Re: szklarska po raz pierwszy

Post autor: mamciak » pn paź 11, 2010 9:49 pm

Ja rówież wybieram się po raz pierwszy do SZP, wyruszamy w przyszłym tygodniu z mezem i z dwójką dzieci (5lat i 1rok) ;)
Ma to być pobyt zdrowotny dla dzieci. Proszę polecić jakieś trasy spacerowe, na które mogłabym wyruszyć z wózkiem.
Co mozna robic z dziecmi teraz jesienia, w razie gdyby padal deszcz?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości